Mnoho nechybělo, aby Fnatic na závěrečném turnaji chyběl. Slavná herní organizace si zajistila postup čtvrtým místem v poslední kvalifikaci. Díky tomu, že se na první místa probojovaly týmy, které již postoupily, tak bylo toto umístění dostatečné. Na čtvrtém místě se hráči umístili i v první kvalifikaci, kde je Gamers2 poslal do bojů v Loser Bracketu, odkud je vyřadil Natus Vincere. Ve druhé kvalifikaci se Fnatic nepovedlo projít přes pozdějšího vítěze – Team Liquid. V posledním Europe Open sice dvakrát podlehl Bob Question Mark, ale k postupu to stačilo.
Sestava:
Riccardo „Kesil“ Archetti
Joaquim „Lowell“ Fitas
Pontus „Breez“ Sjogren
Jonathan „Wubby“ Gunnarsson
Thomas „Mene“ Cailleux
Časté sestavy a oblíbené picky
Nebude překvapením, když řeknu, že i Fnatic hrají často na dva tanky. V jejich sestavách nenacházíme moc zajímavých picků – spíše se drží aktuální mety a vybírají si ty nejlepší hrdiny. Málo kdy se rozhodnou pro něco nečekaného nebo riskantního.
Méne, který v poslední době hrál support, volí klasickou trojku – Uther, Malfurion Rehgar. V kvalifikaci jsme ho mohli vidět i s Kharazimem.
Lowella vídáme téměř vždy s melee hrdinou. Právě on hraje druhého tanka – převážně Leorica nebo Johannu. Z melee assassinů často pickoval Illidana do kompozice s Abathurem, případně The Butchera.
Breez si oblíbil Arthase a Anub’araka, které hraje nejčastěji. Jako třetího volí Muradina.
Wubby a Kesil se zaměřují na damage. První jmenovaný si bere assassiny (Raynor, Kerrigan, Valla), Kesil spíše pickuje specialisty (Abathur, Zagara, Nazeebo). Samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo a Wubbyho můžeme vídat i se Zagarou a Kesila s Jainou nebo Kael’thasem.
Zajímavosti
Méne plnil původně roli damagera a Wubby supporta. Ve třetí kvalifikaci se otočili a můžeme očekávat, že právě v tomto složení se představí v Praze.
O Breezovi se mluví jako o jednom z nejlepší evropských tanků.
V elitní stovce hráčů podle MMR za měsíc srpen chybí, trochu překvapivě, kapitán Lowell. Na osmém místě se udržel Breez, na desátém Wubby. Kesil je na šedesátém osmém a Méne na osmdesátém druhém.
Hráči mají obrovské nasazení. Na finálový turnaj v Praze trénují několik hodin denně.
Breez kvůli své kariéře profesionálního hráče opustil školu.
Rozhovor hráčem Joaquim „Lowell“ Fitas
Jak dlouho hrajete společně v aktuální sestavě a kolik času věnujete tréninku?
V této pětce hrajeme něco přes dva měsíce. Týmové tréninky jsou na programu od 15:00 do 23:00. Každopádně se od každého hráče očekává samostatný trénink před nebo po týmových cvičeních.
Který z vašich výsledků je pro tebe nejcennější?
WCA na Gamescom, protože to byl náš první společný LAN turnaj.
Můžeš porovnat obtížnost kvalifikace – jak těžké bylo se do finále probojovat?
Nebylo to zvláště těžké, ale velmi stresující, protože zápasy mezi RO 128 až do TOP 8 byly náhodně nasazené, takže nejlepší týmy se mohly potkat a být eliminování před TOP 8.
Můžeš porovnat kvalitu soupeřů, se kterými se střetnete v Praze? Jak vidíš vaše šance k postupu na BlizzCon?
Každý kvalifikovaný tým je velmi silný a má šanci porazit jakýkoliv jiný. Všechny co postoupily, se probojovaly skrz, absolvovaly mnoho těžkých her a zaslouží si to.
Plánujete změny v sestavě?
Po několika změnách v sestavě si tým konečně sedl a nyní velmi tvrdě trénuje na Road to Blizzcon. Žádné změny se neplánují.
Nedávné úspěchy
Turnaj |
Umístění |
PGL Spring Champions of the Storm 2015 | 4. |
Turtle Beach DreamHack All-Stars – 2015 Summer |
4. |
European Road to Blizzcon #1 | 4. |
WCA 2015 – Europe Pro Qualifier | 2. |
European Road to Blizzcon #3 | 4. |
A malý bonus na závěr:
Breez jako caller svého týmu. Dost pravděpodobně ho uslyšíte až na tribunu v O2 aréně!
Gamers2 vs Fnatic (Dragon Shire, Cursed Hollow)
Fnatic vs Kappa (Bo3)
Zdroje:
Chcete si povídat o Heroes of the Storm? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.
Diskusia
Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený.
Prihlásiť saalebo
Registrovať nový účet