Nejlepší herní židle

Na co při výběru židle myslet?

O tom, že je kvalitní herní židle naprostý základ pro skvělý herní zážitek i zdraví, asi není pochyb. Jak však poznat, že bude daná židle odpovídat všem našim požadavkům? V prvé řadě je třeba si upřímně odpovědět na otázku, kolik času v dané židli trávíte. Pokud hrajete pouze pár hodin týdně, vystačíte si s levnějšími modely. Pokud patříte k hráčům, který si den bez hraní neumí představit, nejspíš jste ideální kandidát na kvalitnější, ale bohužel také dražší kousek. 

 

s4hnmbyh2a_409eb9822dec7626f9fd7200092b40aa43ab3ba4_1663263608_8403.jpg

Ergonomie

Kvalitní herní židle by měla v prvé řadě být především ergonomická. Ergonomii židle pomáhá dosáhnout jak její celkový tvar či použitý materiál, tak zejména možnosti nastavitelnosti. Zatímco levnější modely umožňují nastavení zpravidla pouze výšky (pomocí pístu), u dražších herních židlí je běžná také nastavitelnost sedáku, opěrky či područek.

Područky

Právě područky jsou poměrně zásadním prvkem, na který by se nemělo při nákupu herní židle rozhodně zapomínat. Přestože existují židle, které područky vůbec nemají, doporučujeme volit modely s područkami, které jsou k dlouhému hraní mnohonásobně vhodnější. 

 

Samotná kvalita područek opět závisí na cenové kategorii židle. Zatímco levné herní židle nabídnou maximálně nastavení výšky područek, nákladnější modely se mohou pochlubit nastavením rotace, posuvu dopředu a dozadu či náklonu. 

 

Typ mechaniky

Jednotlivé herní židle se od sebe liší také použitou mechanikou. Nejčastěji se setkáme s tzv. kloubovou mechanikou, která umožňuje nastavit jak výšku, tak sklon a hloubku opěráku. O úroveň výše je již synchronní mechanika, která nabídne tzv. dynamické sezení, tedy schopnost kopírovat automaticky polohu vašeho sedu. 

 

Na podobném principu funguje také asynchronní mechanika, která navíc umožňuje individuální nastavení sklonu sedáku i opěráku, které jsou na sobě v případě synchronní mechaniky přímo závislé. 

 

A pokud chvíli neposedíte, ideální by pro vás mohla být houpací mechanika, která umožňuje houpání. 

 

Kolik stojí herní židle?

Pokud chcete skutečně kvalitní židli, je třeba počítat s poměrně vysokými částkami od čtyř tisíc nahoru. Více než kdy jindy se tak vyplatí využít nejrůznější slevové akce a výprodeje. Momentálně můžete použít například Alza kódy, díky kterým získáte příjemnou slevu. 

 

sirpg5d9du_409eb9822dec7626f9fd7200092b40aa43ab3ba4_1663263608_9284.jpg

 

Nejlepší herní židle

Teď už se však pojďme podívat na konkrétní modely herních židlí.

1. Trust GXT 708 Rest Chair Black

Skvělý kompromis mezi cenou a kvalitou nabídne tato herní židle značky Trust. Díky robustní konstrukci s ocelovým rámem se může pochlubit vysokou nosností, součástí židle jsou navíc nastavitelné polštáře pro oporu beder a krční páteře. Nastavitelné je rovněž opěradlo, sedák a područky. 

 

2. DXRACER Air RN1

Druhé místo obsadila herní židle značky DXRACER, která vzhledem k vyšší cenovce nabídne opravdu dokonalý komfort. Jedná se o vysoce nastavitelnou židli se synchronním mechanismem, která navíc disponuje pogumovanými kolečky. Zejména v létě oceníte prodyšný síťovaný potah. 

 

3. DXRACER Wide OH/WY103/N

Značka DXRACER obsadila i třetí místo naší tabulky. Tato herní židle se může pochlubit houpacím mechanismem, bederní i hlavovou opěrkou a možností nastavení výšky. Bonusem je fakt, že tuhost mechaniky lze snadno přizpůsobit hmotnosti uživatele.


Zdroje fotek:

Unsplash.com / ELLA DON


Chcete si povídat o Heroes of the Storm? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.

maho125

maho125 je autorom 2 článkov. Viac článkov tohoto autora nájdete na tomto odkaze. Pre viac informácií navštívte profil tohoto autora.

Diskusia

Žiadne komentáre
Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený.
Prihlásiť sa
alebo
Registrovať nový účet